Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Terapia w Klinice M. Gersona 0

 

 

TŁUMACZENIE FORMULARZA DO KLINIKI GERSONA W MEKSYKU-FRAGMENT.

 

Terapia Gersona bazuje na granicy medycyny współczesnej, holistycznej i naturalnych metodach leczniczych naszego ciała. Nie skupia się tylko na danym schorzeniu, ale na całym ciele odnawiając i umacniając jego system immunologiczny.

 

Terapia jest bezpieczna i opiera się na wysokich ilościach witamin, minerałów, enzymów i mikroelementów, a także jest ekstremalnie niska w sód i tłuszcze. Substancje odżywcze są pobierane ze świeżych, surowych, organicznych soków, które są ciągle spożywane wraz z wegetariańskimi posiłkami, a wszystkie produkty pochodzą z naturalnych i ekologicznych upraw. Lewatywy z kawy są używane do oczyszczania organizmu z toksyn jakie się nagromadził w ciele z powietrza, wody, jedzenia, toksycznych leków i chemikaliów.

 

Tygodniowy koszt pobytu w klinice Baja Nutri Care Clinic bez dodatkowych kosztów osób towarzyszących wynosi 5 500 $. Klinika znajduje się w Tijuanie w Meksyku tuż przy granicy z San Diego w Kalifornii.

    

INSTRUKCJE NA WYPADEK OCENY I PRZYJĘCIA DO KLINIKI

 

- historia stanu fizycznego z ostatniego roku, wliczając w to chemioterapie oraz innego typu terapie jakim była poddawana osoba

- aktualne badanie krwi – robione niedawno, najdalej do trzech tygodni

- aktualne całościowy test krwi dotyczący metabolizmu (morfologia) – robiony najdalej trzy tygodnie wstecz

- kopia biopsji

- kopia prześwietlenia rentgenowskiego, obrazowanie rezonansu magnetycznego, tomografia itp.

- kopia wszystkich zabiegów chirurgicznych

- dowód osobisty lub prawo jazdy albo paszport

- podpisana oświadczenie o autentyczności danych medycznych

 

LEWATYWY Z KAWY

 

Lewatywy z kawy mają bardzo specyficzne działanie: obniżają poziom toksyn. Dr. Peter Fechner z Gazy w Austrii zanotował w 1984 roku ,,Lewatywy z kawy mają inne efekty działania na jelita co można zaobserwować pod endoskopem. Wittenberg i jego współpracownik   byli w stanie dowieść w 1981 roku, że kwas palmitynowy, który znajduje się w kawie powoduje aktywacje glutationu S- transferazy i innych ligand poprzez ich powielanie przekraczające normę. To jest ta grupa enzymów, która jest głównie odpowiedzialna za zespalanie wolnych podstawowych elektrofili, które są uwalniane z woreczka żółciowego.

 

Redaktor Fizjologii Chemicznej i Psychicznej podał:

,,Lewatywy z kawy powodują rozszerzenie przewodów żółciowych które pomagają w wydalaniu toksycznych rakowych produktów przez wątrobę i dializę toksycznych produktów we krwi poprzez ścianki jelit.”

 

Ktoś , kto jest w ogóle obyty z Terapią Gerson   jest dobrze świadomy znaczenia lewatyw z kawy. Ale pytania wynikają z instrukcji Dr   Gersona , szczególnie jego ostrzeżenie: NIE WYSOKI POZIOM FLORY JELITA GRUBEGO. Krótko mówiąc, wysoki poziom flory jelita grubego nie robi tego co robią   lewatywy z kawy, mianowicie otwierają kanały żółciowe by pozwolić, żeby   wątroba wypuściła toksyny; poza tym nie przeszkadzają w podstawowych funkcjach jelitom, aby absorbowały substancje odżywcze, witamin i płyny - zwłaszcza jeżeli są robione regularnie.

 

Zbadajmy najpierw podstawy: Dr Gerson zrozumiał , że leżące u podłoża problemy wszystkich chorych na raka to toksyczność i niedobór. Musiał pokonać zarówno te trudności jak i znaleźć rozwiązanie ,które polegałoby na cogodzinnym podawaniu świerzych soków z warzyw. Ponieważ dostarczają one wiele substancji odżywczych, jak również płyny by pomóc wymywać nerki. Kiedy substancje odżywcze wnikają do tkanek, toksyny zebrane przez wiele lat są wypychane, do krwiobiegu. Wątroba wtedy je filtruje.   Sama wątroba jest przeciążona przez ciągłe wypuszczenie toksyn i niezdolna by temu podołać dlatego Dr Gerson zrozumiał , że to mogłoby być zrobione przez kofeinę w kawie, która absorbowałaby toksyny z jelit przez hemoroidalną żyłę, która doprowadzałaby kofeinę do głównego systemu i wątroby. Kofeina pobudza wątrobę/kanały żółciowe by otworzyły się dla wypuszczenia trucizn i odpadów do przewodu pokarmowego w celu wydalania.

 

Wysoki poziom flory w jelicie nie radzi sobie ze wszystkim co usuwa zwykle kawa i dlatego nie robi się niczego dla wątroby. Jeżeli kawa jest używana, to zmusza całe jelita do pracy i toksyny nie są absorbowane do systemu głównego. Ale nawet z kawą, wysoki poziom flory nie robi prawie nic dla wątroby. Ale poprzez stałe podawanie soków warzywnych według Terapii Gerson i robieniu 4-5 lewatyw wątroba jest stale odciążona. Oczywiście, to jest niemożliwe (i zupełnie niewskazane) robienie 4-5 lewatyw z kawy. Inny problem z jelitami: Ponieważ okrężnica jest bardzo ważnym oczyszczającym organizm organem, który ponownie wchłania płyny, enzymy i minerały i produkuje kilka witamin przy pomocy przyjacielskich bakterii, a to mogłoby doprowadzić do odwodnienia i elektrolitycznego braku równowagi (wypłukiwałoby zbyt dużo minerałów).

 

            Jest jeszcze inny punkt: większość doktorów i pielęgniarki jest nauczonych by ułożyć pacjenta na lewej stronie podczas robienia lewatywy. Dr Gerson nakazał pacjentom, aby kładli się na stronie prawej. W ten sposób, kawa może dotrzeć   jelitami dookoła zgięcia śledzionowego do okrężnicy poprzecznej dla wyższego przenikania i lepszego wypuszczenia toksycznego kału.

 

SOKOWIRÓWKI, MASZYNA DWU FAZOWA , ROZDRABNIACZ I PRASA

 

W ostatniej książce Dr. Maxa   Gersona ,,TERAPIA RAKA" , opisał on wszystkie doświadczenia, próby i błędy swojego życia. Potrzebował napisać szczegółowo na temat pracy z prawie wyłącznie zaawansowanymi i końcowo chorymi osobami na raka. Dla nich musiał precyzyjnie dostrajać swoją terapię do ostatecznego stopnia, by otrzymać najlepsze jedzenia i wydobycie soku , najbardziej szczegółowe dostosowanie leczenia i najbardziej gruntowną detoksykację. Robił to z bardzo dokładnymi instrukcjami, to jest jak zrobić lewatywy, jak najlepiej uzyskiwać soki, i tak dalej. Tymczasem, różni autorzy wkroczyli na scenę z ich własnymi terapiami w powyższych obszarach, często różniących się znacznie od Dr Gersona. To zamieszanie spowodowało powstanie kilku pytań i zmniejszenie zainteresowania Terapią i samymi pacjentami, którzy z niej korzystali.

 

SOKOWIRÓWKI:

 

Dr Gerson powiedział pod swoim adresem do zebranej grupy w Escondido, Kalifornii w 1956 roku (Zobacz Dodatkowi II stronę 406 szóstego Wydania w ,,TERAPII RAKA“). " Najpierw pomyślałem , że skraplacze byłyby najbardziej cudowną rzeczą, były tam wszystkie materiały i   nic nie było tracone. Ale to nie pracowało”.   A obracające się ostrza elektryczne zabijały enzymy. To samo dotyczyło sokowirówek. Soki muszą być zrobione najpierw przez mielenie roślin, później ich miksowanie, a następnie wyciskane za pomocą prasy.   Ostatnio spotkaliśmy chorego na raka , który próbował wyleczyć się stosując Terapię Gerson używającej do uzyskania soków sokowirówki. Nie doznał żadnej poprawy i wtedy spróbowaliśmy Terapii z wyciskarką Champion - rezultaty przyszły od razu. Jednak bardziej poważni chorzy pacjenci potrzebują mielenia plus naciskania podczas robienia soku, aby się wyleczyć.

 

W liście Dr Gerson napisał do pacjenta w odpowiedzi na pytanie o proces dwukrokowego wyciskania soku, Dr Gerson napisał , że“ kwas jabłkowy (zawarty w jabłkach) mieszany z marchwiami pomaga wypuścić minerały z marchwi”. Innymi słowy, to jest konieczne by mleć jabłka i marchwie do jednej miski, a podczas mieszania ich razem używający rozdrabniacza (Norwalk albo Champion). Norwalk Juicer ma elektrycznie aktywowaną prasę hydrauliczną zintegrowaną z rozdrabniarką. Natomiast Champion może być używany z ręczną prasą hydrauliczną,  mielącą marchwie oraz jabłka i pozwalającą żeby   papka mieszała się w misce. Następnie mieszankę lokuje się w płóciennej torbie albo tkaninie i wyciska. Tak uzyskane soki są najbogatsze w minerały, a także mają doskonały smak.

 

Skontaktuj się z Instytutem Gersona dla kopii Listy Produktów doTerapii Gersona.

 

Ostrzeżenie:

Dużo autorów książek albo producentów maszyn do wyciskania soku może polecać w podręcznikach lub instrukcjach, że soki mogą być przetrzymywane do kilku dni w lodówce.  NIE RÓB TEGO, PONIEWAŻ ENZYMY ZACZYNAJĄ UMIERAĆ NIEBAWEM PO TYM JAK SOK JEST WYCIŚNIĘTY A TO JEDNA Z ZASADNICZYCH CZĘŚCI TERAPII GEROSNA , KTÓRA PROMUJE ZDROWIE. Zielone soki muszą być wypijane natychmiast po wyciśnięciu i to jest bardzo ważne, gdyż należy przestrzegać tej zasady.

 

 

KIEROWANIE I OBOWIĄZKI OSOBY TOWARZYSZĄCEJ

 

Osoba, która towarzyszy pacjentowi jest po to, aby nauczyć się Terapii Gersona i asystować podczas jej przeprowadzania. Jest w niej wiele detali i ważnych procedur do nauczenia, aby było możliwe dalsze leczenie w domu. Towarzysz jest bardzo ważnym aspektem sukcesu tego programu i zdolności pacjentów do poradzenia sobie z reżimem i zmianą stylu życia.  

 

·          Planuj tak by pozostać z pacjentem  90% czasu by go wspierać, pomagać i uczyć się jak robić wszystkie konieczne procedury.   Pacjenci potrzebuje poparcia, asekuracji i twojej obecności.

·          Bądź obecnym przy:    Sprawdzaniu lekarstw:    

a)    Notatki z zaleceń lekarza

b)       Kontrola czy w pudełku są właściwe lekarstwa

c)       Przypominanie pacjentowi kiedy i co wziąć przez cały dzień   (IE:   Kilka lekarstw jest podawanych przed, podczas i po posiłkach)

·           Soki są pite co godzinę.

Soki muszą być całkowicie wypijane.   Dozwolone jest popijanie soków przez 10-20 minut.   ZAPAMIĘTAJ ŻE W SOKACH SĄ LEKARSTWA, KTÓRE MUSZĄ BYĆ SKONSUMOWANE PRZEZ PACJENTA

 

  ·         Lewatywy

            Naucz się jak robić lewatywę z kawy i lewatywę z oleju rycynowego

 

·          Pomoc od członków rodziny i/lub pracownik pomocy społecznej.

            Sukces zależy od dobrego planowania i odpowiedniego poparcia dla pacjenta i opiekujących się nim kiedy terapia trwa 12 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu.

 

·          Nawroty:   Bądź Przygotowany na Nawroty

Znaki i Symptomy nawrotów:   gorączka, nudności, biegunka, spastyczne brzuszne bóle, zły oddech, szorstki język, jak również niechęć do jedzenia i picia soków.   Pacjent będzie potrzebować bliskiej obserwacji i pomocy przez towarzysza. Przeczytaj o nawrotach w Podręczniku Terapii Gersona na stronie 21.


Protokół Postępowania w Przypadku Pojawienia się Bólu

 

Ból może mieć dużo powodów taki jak:   ciśnienie od istniejącego guza; zapalanie przy stronie guza albo przy starej stronie urazu , lecząca reakcja podczas Terapii Gersona.

 

Definicja Nawrotów:

  “Odpowiedź ciała jest ogólna, a w szczególności układu odpornościowego, który powoduje wzrost detoksykacji i procesów gojących”, (piktogram. 22, Gerson Terapii Podręcznik).

 

 

Powody:

  To może być próba ciała na pozbycie się chorej tkanki, wyeliminowanie toksyn wszystkich typów i ponownego zbudowania zdrowej tkanki.   Ból może zacząć od 48-72 godzin przed reakcją.   Zwykle trwa do 72 godzin po reakcji (piktogram. 22).

 

Metody ulgi bólu:

 

1.    Lewatywa z kawy                                   4.   Lymphasizing (lekki głaszczący masaż)

2.    Olej rycynowy                                         5.   Trójca przeciwbólowa: 1 aspiryna 325 mg,

3.    Clay Pack                                                     1 niacyna 50 mg., 1 witamina C 500 mg.

                                                                       6.   Akupunktura

 

Techniki Redukcji Stresu

 

Poniższe metody mogą pomóc w ustąpieniu bólu oraz zmniejszyć stres.

 

 Techniki odpoczynku:  

    Technika Oddechu

    Terapia Obrazowa

    Terapia Muzyką

 

   Praca energii

    Dotyk Leczniczy/Terapeutyczny

    Reiki

 

 

Inne

    Hipnoza

    Modlitwa

    Medytacja    

 

Apteczka w razie nagłego pojawienia się bólu

 

 Apteczka jest używana kiedy ból nie ustępuje pomimo stosowania powyższych metod. 
Ten “objazd” od wymienionych wcześniej technik jest tylko tymczasowy dopóki ból nie zostanie całkowicie skontrolowany. To niezwykle ważne,
aby zarządzić bólem skutecznie i zacząć działać wcześnie tak by się nie nasilił i
1.) Przeszkodził zdolności prowadzenia terapii   
2.) Nie pozwalał zasnąć
3.) Opróżniał wszystkie emocjonalne i fizyczne rezerwy.  
Adresowanie bólu wcześnie i skutecznie również zmniejsza potrzebę dłuższego leczenia i czas trwania samej terapii.   Zapytaj twojego doktora o receptę kiedy jest to możliwe.

1.       Ibuprophen /Motrin bez recepty . Leki przeciwzapalne mogą przeszkodzić naturalnemu procesowi stworzonemu przez Terapię Gersona, proszę użyć minimalnej ilości.

2.       Silniejsze leki na receptę takie jak:   Vicodin , Percodan & krótko działająca Morfina (też znany jako “ natychmiastowe wypuszczenie”) w formie pod język albo doustnej 10mg/tab, albo Roxinal Płynny 20mg/ml   (5mg=0.25ml przez kroplomierz albo podjęzykowo).

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl